Sıkça Sorulan Sorular

Lütfen Merak Ettiğiniz Soruların Üzerine Tıklayınız

 1. Bir uçuşa ne kadar öncesinden online rezervasyon yapabilirim?

  Havayolu şirketlerinin belirlediği rezervasyon limiti 48 saattir. 48 Saatten az kalan uçuşlar için opsiyonlu rezervasyon yapılamaz, sadece bilet kesilebilir.
 2. Uçak Biletimi Nasıl İptal Ettirebilirim ?

  bayturbilet.com üzerinden yapılan iç ve dış hat uçuşlarını içeren rezervasyonlara ilişkin değişim, iptal ve iade işlemleri, 0 258 261 41 43 numaralı telefondan 7/24 yaptırabilirsiniz Satın alınan uçak biletlerinde iptalinde; iade ve iptal ceza bedeli, havayolu iptal kuralları çerçevesinde uygulanacaktır. bayturbilet.com’dan satın alınan biletler için yapılacak iptal ve iade işlemlerinde tüm sorumluluk bilet alımını gerçekleştiren kullanıcıya aittir.

  Promosyon biletlerde iptal ve iade yapılamaz. Biletleme esnasında tahsil edilen Hizmet Bedeli iade edilmeyecek olup, iade işlemlerinde ayrıca bir hizmet bedeli alınmayacaktır. Havayollarının değişiklik ve iptal şartlarında farklı uygulama başlatması halinde güncel uygulama dikkate alınacaktır. Iadesi mümkün olan uçak biletlerinin iadesi sadece bilet satın alma işlemlerinde kullanılan banka kartına yapılır. Eğer kart sahibi; - aynı bankaya ait başka bir kart kullanıyorsa kart sahibinin hesabına iade yapılır. - banka ile çalışmayı bırakmış ise, bankadan almış olduğu resmi yazı ile Bilet.com ya da anlaşmalı acentesine ait çağrı merkezini arayabilir.
 3. Bebek yolcu yaş sınırı nedir ?

  0-2 yaş bebek yolcu yaş sınırı olarak kabul edilmektedir.
 4. Çocuk yaş sınırı nedir ?

  Ailesi ile birlikte seyahat eden, üç yaşına erişmiş fakat 13 yaşına erişmemiş çocuk yolculardır.
 5. Uçak bileti satın almadan yalnızca rezervasyon yapabilir miyim ?

  Bayturbilet.com üzerinde, sadece belirli havayolları için rezervasyon yapabilirsiniz.Bazı havayollarının rezervasyona izin vermediği ya da promosyonlu bir uçuşu seçmeniz durumunda doğrudan bileti satın almanız gerekir. Havayollarının rezervasyona izin vermesi durumunda ise rezervasyonunuzu gerçekleştirebilir ve rezervasyon bitiş tarihine kadar biletleme işleminizi yapabilirsiniz.
 6. Check-in nedir ? Süresi ne kadardır ?

  Check-in: Yolcunun Uçuş işlemlerini havaalanında tamamladığı (koltuk bilgisini alıp bagaj işlemlerini hallettiği) ve karşılığında havayolu tarafından uçuşa kabul edildiğinin belgelendirildiği süreçtir. İç Hat uçuşlarda 30 dakika önce, Dış Hat uçuşlarda 45 Dakika önce sona erer. Yolcular belirtilen süreler zarfında havaalanından Check-in işlemlerini tamamlamadıkları sürece uçuşa alınmazlar ve uçuşu kaçırmış sayılırlar.
 7. Uçuş için gerekli olan resmi evraklar nelerdir?

  Havalimanına gelirken; dış hatlar için pasaport, iç hatlar için fotoğraflı bir kimlik kartının (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanı) hazır bulundurulması gerekiyor. Evrak fotokopileri ile uçuşa yolcu kabul edilmiyor. Güvenlik kuralları gereği, yolcu kimlik kontrolünde sadece aşağıdaki belirtilen evraklar kabul edilebilir: Nüfus cüzdanı Ehliyet Pasaport ve pasaport yerine geçen belgeler Evlilik cüzdanı Doğumdan bir ay sonrasına kadar doğum belgesi, (ebeveyn kimliğiyle beraber olması koşuluyla)

  Dış hat uçuşlarında ayrıca vize ve/veya pasaport Web sitemiz üzerinden yapılan herhangi bir rezervasyon, konfirme edilip ödemesi yapıldıktan ve bilet numarası oluşup onaylandıktan sonra tamamlanmış kabul edilmektedir. bayturbilet.com her türlü değişiklik, ilave ve düzeltme hakkını saklı tutar.
 8. Bilet sınıfları hakkında bilgi alabilir miyim?

  İadesiz bilet sınıfı, promosyon sınıfıdır. Bu sınıfta iptal, iade ve değişiklik yapılamaz. Daha detaylı bilgi için seçmiş olduğunuz uçuşun kurallarını okuyunuz. Ekonomi bilet sınıfı, seçmiş olduğunuz hava yolunun kuralına göre değişiklik gösterebilir. Daha detaylı bilgi için seçmiş olduğunuz uçuşun kurallarını okuyunuz. Business bilet sınıfı, seçmiş olduğunuz hava yolunun kuralına göre değişiklik gösterebilir. Daha detaylı bilgi için seçmiş olduğunuz uçuşun kurallarını okuyunuz.
 9. Biletimin kullanım süresi nedir?

  Biletinizin kullanım süresi, satın almış olduğunuz biletin ücret kurallarına göre farklılık gösterebilir. Kullanım süresi, bileti satın almış olduğunuz sırada maksimum kalış süresi olarak belirtilmektedir. Kullanım süresinin uzatılması veya diğer tüm kurallar ile ilgili bilgilere sitemiz üzerinden ulaşabilir veya (0258)2614143 numaralı destek hattımızdan rezervasyonunuz ile ilgili bilgi alabilirsiniz.
 10. Bilette isim değişikliği yapabilir miyim?

  Biletlerin kullanım süresi, tarih ve/veya parkur bilgilerini değiştirme ya da bilet ücretini iade alma gibi tüm haklar, sadece biletin üzerinde adı yazan kişiye aittir ve bu hak hiçbir şekilde devredilemez. Bilet üzerinde isim değişikliği yapılamaz. Aynı kural hatalı ya da eksik isim girildiğinde de geçerlidir.
 11. Biletimi başka birine devredebilir miyim?

  Yapılan bir rezervasyon bir başkasına devredilemez, isim değişikliği yapılamaz. Biletlerin kullanım, rezervasyon veya parkur değiştirme gibi hakları, sadece biletin üzerinde adı ve soyadı yazılı olan kişiye aittir.
© Baytur 2016